Vánoce

 

 

 

Duchovní hrdinský čin Ježíše Krista

 
Vánoce
 

V předvečer Vánoc se obraťme o význam duchovního hrdinského činu  Ježíše Krista.

Ježíš je Nejvyšší Duch, který zaujímá velmi vysokou úroveň v Hierarchii Sil Světla, ztělesněných na naší planetě v obtížné, temné době.

Uplynulo více než tisíc let od odchodu z fyzické roviny Boha Krišny, který znamenal začátek nejtemnějšího Epochy Kali Jugy. 

A od odchodu Nejsvětějšího Buddhy uplynulo přiblížně půl tisíciletí. 

Země stále více klesla do temnoty. 

Proto na prahu začátku nového cyklu - Epochy Ryb - byla potřeba inkarnace nového Učitele ve fyzické rovině, který přinese světu nové Učení. Prostřednictvím čistého vodiče - Vysokého Ducha fyzicky ztělesněného na Zemi - by se čisté energie Božské Lásky a nové znalosti dostaly do srdcí lidí.

 

„Ježíš přinesl do světu obrovské množství Světla, nejen Světlo poznání, ale také obrovské množství Božské energie.“

Matka Marie, 24. prosince 2013

 

Aby však toto Božské Učení zůstalo v srdcích a myslích lidí, aby bylo upevněno a rozšířeno po celém světě, byla zapotřebí oběť od Nejvyšší Bytosti. Oběť je navíc dobrovolná. S plným pochopením, skrze jaké nezměrné utrpení bude muset fyzické tělo při své uskutečnení projít. A tato utrpení kříže byla nesnesitelná, na hranici možností ztělesněné bytosti, jejíž duchovní organizace byla ve srovnání s ostatními lidmi extrémně čistá a vysoká, což znamená, že bolest byla nesrovnatelně silná v porovnání s bolestí, kterou může zažít jen obyčejný člověk.

Proč byla „připsána“ Velká Oběť? Protože Ježíš, i když byl na kříži, nadále cítil lásku ke svým mučitelům: „Otče, odpusť jim, vždyť nevědí, co činí!“

 

"Hrdinský čin mého syna Ježíše spočíval v tom, že nadále cítil lásku k těm lidem, kteří ho mučili a přáli jeho smrti." 

Právě proto miliony křesťanů po celém světě nadále uctívají hrdinský čin mého syna.“

Matka Marie, 24. prosince 2013

 

Kromě tohoto co Ježíš prošel ukřižováním a vzkříšením, ukázal lidem samotnou Cestu - stejnou Růžovou Cestu, po kterému jdéme jsme všichni: realizovat svůj účel a obětovat se pro dobro všech živých bytostí, a to navzdory skutečnosti, že se tato stvoření snaží ublížit. A poté, odpustit a si přát vzít na sebe jejich hříchy.

A svým vzkříšením Ježíš ukázal lidem podobu, kterou získá celé lidstvo (každý z nás!) v daleké budoucnosti.

S pocitem velké vděčnosti a obdivu k duchovnímu hrdinskému činu a Velké Oběti Milovaného Ježíše Krista, pojďme slavit Světlý svátek Kristova Narození!

 

 

Materiál připravila Elena Ilyina


Zdroj: 

https://sirius-centers.net/books/2019/01/06/index.htm

https://klass.sirius-centers.net/events/duhovnyy-podvig-iisusa-hrista

 

 

Přijdu ke všem, kteří na mne čekají, kterým se beze mne stýská. Slibuji vám, že přijdu ke každému z vás a přinesu právě to, po čem vaše srdce nejvíce prahne. Přinesu vám znalosti o vašem Počátku, o tom světě, odkud jste přišli a kam se snažíte vrátit. Připomenu vám vaši první lásku, přinesu vám znalosti o Cestě, která vás přivede Domů k vašemu Otci na Nebesích.

Ježíš, 

21. března 2005

 

________________________________________________________

 

STRÁNKA MATKY MARIE
 
_________________________________________________________
 
 

Zdroj:

https://sirius-centers.net/event/2021/pravoslavnoe-rozhdestvo.html