Konec kosmického cyklu. Co nás čeká

 
 
T.N. Mikušina odpovídá na otázku Veroniky Laceové, vedoucí nakladatelství «Solvita» (Riga, Lotyšsko):
 

"V Učení o změně vědomí Mistři říkají, že svět se mění a že v krátké době dojde ke změnám. Jak je to sledováno ve fyzickém světě, jak se v každodenním životě cítí nárůst vibrací planety a pokles lidského vědomí?“   

Mistři říkají, že vědomí by se mělo zvyšovat, a v otázce - že vědomí klesá. Pokusím se odpovědět na tuto otázku z pohledu Učení Mistrů Moudrosti.  

Mistři říkají, že vibrace planety Země rostou. Jak to vypadá z fyzického hlediska, já nevím.  

Ale mohu se domnívat, že nastal vesmírný čas, jak říkají Mistři. 

Někteří duchovní učitelé říkají, že se nyní zakončuje Siderální nebo Sluneční rok, který trvá 25 868 let.  A někde na začátku Epochy Vodnáře končí Hvězdný rok, podle některých zdrojů. Když se ukončují nějaké kosmické lhůty, musí přijít něco nového. A  něco nového musí nahradit to, co nyní existuje. Podle toho se bude všechno  staré co existuje,  bránit. A nyní žijeme v době, která je přechodnou.  A v této době existuje konfrontace mezi silami Světla a silami Temnoty. 

Vibrace se podle mého názoru zvýší v důsledku skutečnosti, že planeta Země jako součást sluneční soustavy prochází některými energeticky nasycenými zónami Galaxie, což má na Zemi takový dopad. Vibrace planety tedy roste.  

Můžeme uvést takový příklad. Velká jabloň,na ní rostou jablka.A když začnete třást s touto jabloní, jablka začínají padat na zem. Padají jablka , která jsou dobrá, zralá i ty shnilé, s červy. ybíráme dobrá jablka a oddělujeme od nich červivé. Tak i Pán Bůh jedná.  

Když se vibrace na planetě zvýší, všechny nás začne jakoby«třást» a my padáme do takového «kosmického separátoru» a v tomto «separátoru» dochází k rozdělování duší. 

To znamená, že ty duše, které jsou připraveny pokračovat v kosmickém vývoji, jejich vědomí  se zvyšuje a ony stoupají.  A ty duše, které nejsou připraveny na další vývoj, vstupují do sestupné spirály a opouštějí evoluční cestu. 

A teď to vše vidíme kolem nás: některé duše se rychle rozvíjejí a dosahují velkých výšek ve své profesi, v oblasti svého působení, zatímco jiné naopak podléhají vlivu hromadného vědomí a jejich vědomí se zdá být roztříštěné. To znamená, že situace, která se dnes ve světě vyvinula v médiích, v oblasti vzdělávání, v oblasti řízení, vede ke skutečnosti, že lidské vědomí je roztříštěné. Člověk nemá celkový obraz světa - získává oddělené znalosti z internetu, ze zpráv, odněkud, ale nemá ucelený obraz světa.  A když člověk nemá holistický obraz světa, pak to nemůže být integrální, a proto nemůže odpovídat evolučním úkolům. 

Ale v tuto chvíli pomohli Mistři Moudrosti lidstvu Země, a my jsme dostali jejich Pomocnou ruku ve formě Poselství.  

Celkem bylo vydáno kolem 500 Poselství, které byly zveřejněny v roce 2007 v "Knize  Moudrosti" a nachází se na webové stránce Sirius

A tato Poselství obsahují holistický přístup k světovému pohledu nejen na tu dobu, kterou nyní prožíváme, ale také celkový pohled na vývoj Vesmíru, život ve Vesmíru, život na planetě Zemi - odkud jsme přišli a kam jdeme. A ty duše, které jsou schopny osvojit si tento světový názor, pro ně to bude snazší než pro ty, které tento přístup nemají, které mají odraz tohoto světa ve svém vědomí jako rozbité zrcadlo, protože nemají celistvý obraz. 

Když mají lidé koncept holistického pohledu na svět, je pro ně snazší orientovat se ve světě kolem sebe a snadněji dělat volby, snáze se rozhodovat a podle toho jednat. Moderní vzdělávací systém bohužel neposkytuje holistický pohled a zanechává toho, co by bylo žádoucí. Plánuje se, že asi děti budou studovat před počítačem. A samozřejmě, bez přítomnosti živého učitele, takové vzdělání, myslím si, nevytvoří ucelený obraz světa, protože ne všechny znalosti mohou být přenášeny prostřednictvím textu a prostřednictvím počítače; protože existuje životní zkušenost učitele, která se kromě některých úkolů přenáší kromě slov - z aury do aury, z aury učitele do aury žáka.

 

Zdroj: https://r.sirius-ru.net/2020/2020-0 8-01.htm

 

Objevili jste chybu? Napište nám: sirius@sirius-cz.net